דיים ויויאן דאפילד

Dame Vivien Duffield
Photographer Maria Spann

דיים ויויאן דאפילד היא בתו של סר צ’ארלס קלור, מאנשי העסקים המצליחים ביותר באנגליה של אחרי מלחמת העולם השנייה, ואחד הפילנתרופים הנדיבים ביותר של זמנו. דיים ויויאן התחנכה לאור מורשת זו, עם מחוייבות לתמיכה בפעילות פילנתרופית.   לאחר מותו של סר צ’ארלס בשנת 1979, היא לקחה על עצמה את תפקיד היו”ר בקרנות קלור בישראל ובאנגליה.

בישראל, מילאה דיים ויויאן  מגוון רחב של תפקידים, ביניהם סגנית יו”ר הנהלת מכון ויצמן למדע; היא עמיתת כבוד של העיר ירושלים וזוכת פרס טדי של קרן ירושלים. בנוסף, הוענקו לה תארי דוקטור לשם כבוד ממכון ויצמן למדע ומהאוניברסיטה העברית בירושלים.

באנגליה, מעורבת  דיים ויויאן במספר רב של עמותות, ומילאה  תפקידים במועצות  של ארגונים  רבים, ביניהם: יו”ר  קמפיין הפיתוח  של אוניברסיטת אוקספורד בשנים 2007-2010; חברות במועצה לענייני פיתוח של של ארגון NSPCC  ובשני בתי חולים. היא חברת מועצת המנהלים של  בית האופרה המלכותי, קובנט גרדןן ויו”ר הקרן הצמיתה של המוסד; נאמנה בחבר המנהלים של גלריית דולוויץ’; חברת הנהלה, “סאות’ בנק סנטר”; יו”ר ומייסדת מוזיאון הילדים “Eureka!” בהאליפקס ; נאמנה בהנהלת קרן ירושלים, אנגליה. בשנת 1989 זכתה בתואר  CBE ובשנת 2000 בתואר DBE על פעילויותיה למען רווחת הקהילה באנגליה.

דיים ויויאן יזמה את הקמת המרכז הקהילתי היהודי בלונדון  (JW3), והיתה תורמת מרכזית לבניין, שנחנך בספטמבר 2013.

Comments are closed.